"Estem creant el vincle, ens agrada molt fer barri"

Parlem amb Núria García, del centre CIDIE de la Fundació Ramon Rosal

  • Redacció // Fotos: Daniel Ferrer i cedides
  • Dilluns, 05 Novembre 2018 10:11

Ciutat 2017/2018, CIDIE

Per a la gent que encara no sàpiga què és CIDIE: què és i quins serveis oferiu a la vostra seu al barri?

CIDIE, de la Fundació Ramon Rosal, és el primer centre de psicologia especialitzat en teràpia basada en intel·ligència emocional. El nostre centre treballa sobre diferents eixos transversals que són: la psicologia, la psicopedagogia i la psicoteràpia per a adults, infants i adolescents; la investigació, en la qual tenim diferents estudis científics i publicacions en intel·ligència emocional en l'àmbit de la salut així com l'organització de jornades científicoprofessionals;  i la formació, dins la qual oferim cursos i tallers d'actualització professional, així com màsters i postgraus en intel·ligència emocional.

A més a més, com a fundació oferim altres serveis subvencionats, com ara grups de teràpia per a persones amb fibromiàlgia, tallers d'afectivitat i sexualitat, o psicoteràpia per a persones amb discapacitat intel·lectual.

També  oferim serveis complementaris a la psicologia, com el ioga o grups de relaxació dinàmica per a persones amb dolor crònic. Així com el taller d'educació emocional a través del joc per als més petits.

Ciutat 2017/2018, CIDIEQuin tipus de persona pot estar interessat o necessitar el centre?

Gràcies al nostre equip multidisciplinari, el nostre centre ofereix servei a qualsevol persona (adult, infant o adolescent) amb algun problema emocional o psicològic que necessiti ajuda professional i humana per superar les dificultats i millorar la seva qualitat de vida. Oferim nombrosos serveis professionals i tota l'ajuda humana per recuperar el benestar emocional i millorar la qualitat de vida.

Quina vinculació teniu amb el barri de Peramàs?

Encara estem creant vincle amb el barri. Crec que la vinculació és bàsicament del boca-orella. De mica en mica hem anat creant el nostre espai dins del barri, aspecte que ha estat molt ben acceptat pel veïnat, gràcies a la tasca que portem a terme orientada a la construcció d'una societat més sana i humanitzada.

A nosaltres ens agrada molt fer barri i intentem participar en diferents institucions, centres i comerços de la zona. Col·laborem tant amb escoles, el CAP de la ronda Prim i centres privats com amb l'Optometria Mataró o altres serveis, com la gestoria Agesma, la copisteria Copimar o Can Kiko, que ens ajuda amb els càterings de les nostres jornades professionals i altres esdeveniments.

L'elogi de Peramàs
"El que fa especial el barri és el tracte amable i agradable de totes les persones que hi viuen i hi treballen"

Què creus que és el millor del barri, en termes de convivència i comerç?

El barri de Peramàs és un barri petit, tranquil i molt residencial. Compta amb una gran varietat de comerços i serveis que fan del barri un espai dinàmic i molt acollidor. Això permet tenir a l'abast tot el que necessites sense haver de desplaçar-te. Però el que fa especial el barri és el tracte amable i agradable de totes les persones que hi viuen i hi treballen.

Recomanaries a la gent que hi vingués a viure o a treballar?

Per a nosaltres ha estat molt positiu venir a treballar aquí, ja que és un barri amb molta vida, amb molta varietat i, sobretot, molt acollidor. De seguida ens l'hem fet nostre. A més a més, està molt ben comunicat. El transport públic que hi ha a la zona permet desplaçar-se amb facilitat tant per Mataró com per anar a Barcelona o altres pobles veïns. Per tant, també el recomanaria per viure-hi: crec que és un barri on pots fer molta vida i, a més a més, és molt segur. 

CIDIE - Centre de Formació, Investigació i Desenvolupament de la Int·leligència Emocional
c/Velàzquez, 66 - Mataró
T. 937 960 915

www.cidie.es

 

El Tot Mataró i Maresme
Carrer d'en Xammar, 11
08301 - Mataró

Tel: 93 796 16 42
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.

Anuncieu-vos a El Tot Mataró!
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la. / Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.

© El Tot Mataró i Maresme - 2014

Avís legal i condicions generals d'ús
Advertència de privacitat

Lloc web desenvolupat per tàctic.cat

Amb la col·laboració de: